Отборът на Спартак губи от Созопол с 0:1 след първото полувреме на срещата

...

На полувремето: Спартак - Созопол 0:1

Отборът на Спартак губи от Созопол с 0:1 след първото полувреме на срещата от 35-ия кръг на Втора лига на стадион " Спартак " във Варна.

Домакините започнаха нападателно и Даниел Начев изведе на добра позиция Георги Бабалиев. Ударът на нападателят обаче мина край гредата. Малко по-късно гостите демонстрираха, че не са пристигнали на разходка. Венелин Филипов получи прелестен пас, само че шутира по диагонала в навън.

В 12-ата минута отново Начев се отличи с положително подаване към Янчо Андреев, само че капитанът би настрана.

В 17-ата минута Янчо Андреев изведе Чукалов и той центрира подло. Топката се отби от страничната греда и бранител на гостите я почисти на метър пред голлинията.

В 35-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Вратарят на Спартак фаулира излезлия самичък против него Иван Тренчев и съдията отсъди дузпа. От бялата точка Венелин Филипов бе прецизен - 1:0 за Созопол.

Малко по-късно созополци направиха добра офанзива, Филипов подаде паралелно на голлинията, само че Тома Ушагелов се размина с топката.

Съставът на домакините: 21. Иван Дичевски, 6. Генади Луго, 3. Ибрям Ибрям, 19. Никола Борисов, 2. Велислав Боев, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев (кап), 45. Даниел Начев, 71. Георги Чукалов, 7. Георги Бабалиев, 11. Виктор Митев

Резерви: 1. Станислав Нисторов, 4. Петър Патев, 20. Николай Иванов, 22. Лаур Кицану, 27. Иван Колев, 8. Георги Георгиев, 14. Веселин Любомиров

Съдия: Борис Попов (Русе), асистенти: Васил Шавов (Бургас), Деян Войков (Русе), четвърти арбитър: Светослав Лазаров (Бургас), БФС пратеник: Николай Желев (Бургас), съдийски наблюдаващ: Йордан Дурчев (Велико Търново)
Източник: petel.bg